13/05/1398

ماجرای عکاسی که ۷هکتار باغ را به آتش کشید

ماجرای عکاسی که ۷هکتار باغ را به آتش کشید

 خبرگزاری تسنیم: باغستان یک هزار ساله سنتی قزوین چندی قبل به عنوان میراث ملی در کشور به ثبت رسید اکنون در مسیر ثبت جهانی است، این در حالی است که بی انگیزگی باغداران در حفظ این باغات سنتی به دلیل خسارت های پیاپی سالیان گذشته به محصول و بدنه باغستان موجب شده است تا تابستان امسال شاهد آتش سوزی های فراوانی در این باغستان سنتی باشیم.

این میراث ماندگار و ارزشمند قزوین اکنون اگرچه با پیگیری مسئولین به صورت جدی در حال رسیدگی و احیاست اما مشکلاتی که از آن یاد شد باعث شده است تا بیش از 500 هکتار از این باغستان امروز به صورت کامل در حال نابودی باشد.

قدیر موسی خوانی معاون عملیات سازمان آتش نشانی شهرداری قزوین اما  از حادثه ای عجیب در باغستان سنتی قزوین خبر داد، وی گفت: چندی قبل گویا عکاس یکی از خبرگزاری های معروف قزوین به نیت عکاسی از خسارات وارد شده به باغستان سوخته قزوین به بخشی از باغستان مراجعه میکند که با آتش خاموش شده توسط آتش نشانان مواجه می شود.

وی افزود : این عکاس برای طبیعی تر جلوه دادن عکس ها اقدام به آتش افروزی در گوشه ای از این باغستان می‌کند که به دلیل ماهیت باغستان و سرعت باد در کمتر از چند دقیقه مساحت زیادی از باغستان در آتش می سوزد.

سلمان سیمیاری مدیر باغبانی سازمان باغستان های شهرداری قزوین نیز در این خصوص گفت: سازمان باغستان های سنتی شهرداری قزوین و همچنین باغدار از این ماجرا به راحتی نخواهند گذشت و با این آتش افروز برخورد خواهد شد.

وی بیان کرد: در این آتش سوزی نزدیک به 7 هکتار باغ سنتی قزوین به آتش کشیده شده است و خسارت زیادی بر این باغستان تحمیل شده است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *